Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?

0
216
Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?
Jak usunąć szron aby nie uszkodzić szyby?

Pora zimowa nie jest dobrym czasem dla kierowców. Nie dość, że nawierzchnia jest bardziej wymagająca niż w lecie, to przez mrozy cierpią jeszcze silniki, a na uwadze trzeba mieć widoczność, którą ograniczają oblodzone szyby samochodu.

Nie ma dla kierowcy nic gorszego niż odśnieżanie własnego pojazdu w mroźny poranek, kiedy spieszymy się do pracy czy jesteśmy umówieni na ważne spotkanie. Najpopularniejszym sposobem na odszronienie szyb w naszym samochodzie jest skrobanie. Aby oczyścić powierzchnię szyby bez dodatkowych uszkodzeń należy skorzystać ze skrobaczki, a nie z przypadkowego przedmiotu, który wpadnie nam w ręce.

Skrobaczki są dostępne niemal w każdym markecie lub na stacji benzynowej za niewielkie pieniądze. Zdecydowanie warto zainwestować w skrobaczki, które zostały wykonane z trwałych materiałów i posiadają dużą powierzchnię czyszczącą, dzięki czemu praca będzie przebiegała szybciej  i sprawniej – niektóre są również wyposażone w miotełkę do zamiatania. W trakcie odśnieżania musimy zwracać większą uwagę na występujące zanieczyszczenia na powierzchni skrobaczki, ponieważ nawet niewielki kamyk może dostać się pod jej powierzchnię i tym samym porysować szybę.

Kolejnym sposobem w walce z zamarzniętymi szybami jest korzystanie z odmrażaczy szyb w aerozolu. Dzięki nim możemy rozpylić specjalny środek chemiczny, który w krótkim czasie będzie w stanie rozpuścić znajdujący się na szybie cienki lód. Niestety odmrażacze nie są pozbawione wad. Z reguły są to preparaty łatwopalne, dlatego zdecydowanie odradzamy pryskanie nimi pojazdu w połączeniu z porannym papierosem. Należy również uważać, aby środek nie trafił do oczu i lepiej też nie wdychać chemicznych oparów.

Dla kierowców, którzy nie chcą dopuszczać do zamarzania szyb proponujemy wykorzystać w tym celu pokrowce, które tworzą skuteczną izolację termiczną. Najtańsze maty ochronne dostaniemy już za 5 zł, natomiast w przypadku bardziej kompleksowej ochrony można wykorzystać pokrowce, które zasłaniają przednią szybę oraz przednie boczne – ich koszt wyniesie około 30 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here