Uchwyt do telefonu – jaki wybrać?

0
407
Uchwyt do telefonu
Uchwyt do telefonu

Głównym zastosowaniem naszego telefonu podczas jazdy samochodem jest korzystanie z nawigacji czy odbieranie połączeń głosowych. Aby wykorzystać pełną funkcjonalność tego urządzenia przed zaplanowaną podróżą zadbajmy o bezpieczne oraz komfortowe mocowanie dla naszego smartfona.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że takie uchwyty są zbędne i potrafią przejechać całą trasę trzymając telefon na kolanach czy też opierając go o deskę rozdzielczą. Nie jest to dobre postępowanie ponieważ podczas gwałtownego hamowania smartfon może nam wpaść pod pedały, a tym samym utrudnić jazdę. Może dojść także do stłuczenia samego ekranu. Nierozważne jest także sięganie co jakiś czas po telefon, ponieważ w ułamku sekundy może zmienić się sytuacja na drodze, a nasza reakcja będzie opóźniona i doprowadzi do niebezpieczeństwa.

Rodzaje uchwytów

Najbardziej popularne są uchwyty, które mocuje się do szyby, tak jak w przypadku urządzeń GPS – tzw. przyssawka. Cechą tego typu produktu jest przede wszystkim stabilność, a także swoboda spoglądania na ekran telefonu, bez większego odrywania wzroku od drogi. Taki rodzaj uchwytu warto jest stosować, kiedy nasz smartfon wyposażony jest w większy ekran – korzystanie nie różni się tak naprawdę niczym od tego co oferuje nam tradycyjny GPS. Dodajmy jeszcze, że montaż a także demontaż urządzenia jest bardzo łatwy i nie sprawia żadnych problemów.

Kolejnym sposobem na montowanie telefonu jest wykorzystanie kratki wentylacyjnej. W niczym nie ogranicza nam widoczności i dla wielu kierowców jest to optymalne rozwiązanie ze względu na dobry dostęp do urządzenia. Należy tutaj wspomnieć o występujących wadach w przypadku takiego mocowania. W kabinie samochodowej może wystąpić pogorszona wentylacja, ponieważ uchwyt wraz z telefonem zasłania częściowo otwór nawiewu. Niekiedy zdarza się też tak, że kratki są zbyt delikatne i w trakcie montażu może dojść do uszkodzenia.

Alternatywną opcją mogą być także uchwyty, które są mocowane na desce rozdzielczej. Na rynku znajdziemy podkładki antypoślizgowe oraz uchwyty magnetyczne. W przypadku maty silikonowej plusem jest przede wszystkim łatwość montażu, a także wielokrotne przekładanie z miejsca na miejsce. Gumowa mata jest w stanie bardzo skutecznie zabezpieczyć przed przesuwaniem się położonego na niej przedmiotu.

Uchwyt magnetyczny jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Do zamocowania telefonu na uchwycie używany jest bardzo silny magnes, który jest ukryty w podstawce. Zestaw z takim uchwytem będzie wyposażony w pierścień albo płytkę, którą należy zamocować na obudowie telefonu za pomocą taśmy dwustronnej albo schować pod etui, wtedy nie trzeba będzie przyklejać. Wchodząc do samochodu należy zbliżyć telefon do uchwytu żeby został przyciągnięty i silnie przymocowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here