Jak przewozić bagaże na motocyklu?

0
511
Jak przewozić bagaże na motocyklu?
Jak przewozić bagaże na motocyklu?

Przewożenie bagażu na motocyklu nie jest tak oczywiste, jak w przypadku poruszania się samochodem. Jeżeli zamierzamy wyjechać w podróż swoim motocyklem, powinniśmy zadbać o to, aby bagaż nie zasłaniał pola widzenia kierowcy i pozwalał na swobodne wykonywanie ruchów.

Kufry boczne i centralne

Producenci oferują na rynku wiele elementów do mocowania – boczne kufry znajdują się po obu stronach jednośladu, natomiast kufry centralne są umieszczane za tylną kanapą. Kufry posiadają wiele zalet, przede wszystkim możemy je zamknąć na kluczyk, co zapewnia nam większe bezpieczeństwo. Kufry dają również gwarancję szczelności, ponieważ zabezpieczają przewożone rzeczy przed dostaniem się wody oraz kurzu. Niestety są dosyć drogie, a ich montaż wymaga odpowiedniego przykręcenia stelażu.

Kufry centralne i boczne
Kufry centralne i boczne

Plecaki i tankbagi

Plecaki, są bardzo wygodną formą przewożenia bagażu w trakcie jazdy motocyklem. Wykonane z materiałów, które są odporne na wodę oraz ścieranie. Niestety w przypadku plecaków ich minusem będzie ograniczona pojemność. Plecaki motocyklowe powinny zostać wyposażone w pas biodrowy lub piersiowy, przez co będą lepiej umocowane na ciele motocyklisty, czy też samego pasażera.

Plecak motocyklowy
Plecak motocyklowy

Kolejnym pomysłem jest tzw. tankbag, czyli torba, która jest umocowana na baku motocykla, przy pomocy pasów lub magnesów. Przede wszystkim, taka torba jest bardzo pojemna, a często wyposażona w dodatkowe boczne kieszenie. Dużą zaletą jest to, że mamy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Tankbag z pewnością będzie świetnym rozwiązaniem na dojazdy do pracy, a także na krótkie wyjazdy. Tego typu torby mają również swoje wady. Zbyt duży tankbag może przeszkadzać w prowadzeniu motocykla oraz operowaniu manetkami. Kolejny problem, to konieczność zdejmowania torby podczas tankowania.

Tankbag
Tankbag

Rolki bagażowe

Są najtańszym i najszybszym rozwiązaniem na przewożenie rzeczy podczas podróży motocyklem. Dużym atutem jest ich wielkość, możemy dobrać rolki bardzo małe oraz większe, w których zmieścimy znacznie więcej rzeczy. Kolejną zaletą jest ich wodoodporność, która zapewnia ochronę bagażu przed deszczem. Rolki bagażowe mogą być również wyposażone w odblaskowe elementy, które zwiększają bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Rolki bagażowe motocyklowe
Rolki bagażowe motocyklowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here