Prawo jazdy bez adresu zamieszkania

0
128
Prawo jazdy bez adresu zamieszkania
Prawo jazdy bez adresu zamieszkania

Od dnia dzisiejszego, tj. 4 marca 2019 roku wszyscy kierowcy będą otrzymywali nowy wzór dokumentu prawa jazdy. Na blankiecie nie będzie już figurowała pozycja nr 8, która dotychczas informowała nas o adresie zamieszkania posiadacza prawa jazdy. Miejsce zamieszkania, które było wpisywane dotychczas w dokumencie prawa jazdy wprowadzało zdecydowanie więcej problemów niż samych korzyści.

Przypominamy, że od 2015 roku adres zamieszkania nie pojawia się w nowych dowodach osobistych i ten sam zabieg wprowadziło Ministerstwo Infrastruktury w przypadku dokumentu prawa jazdy. Niewątpliwe takie działanie jest korzystne dla wszystkich kierowców. W momencie zmiany adresu zamieszkania na wypadek przeprowadzki lub zmiany nazwy ulicy będziemy mogli zaoszczędzić 100,50 zł. za wydanie nowego dokumentu (należy również doliczyć ewentualne koszty związane z wykonaniem nowej fotografii). W końcu prawo jazdy ma potwierdzać uzyskanie posiadanych kwalifikacji do kierowania pojazdami, a nie kontrolować adres zamieszkania. 

Ministerstwo Infrastruktury informuje również, że wymiana prawa jazdy w związku z wprowadzeniem nowego wzoru nie jest konieczna. Dokumenty, które zostały wydane do tej pory będą zachowywały swoją ważność – do wskazanej na nich daty oznajmiającej o zakończeniu ważności.

Co z posiadaczami bezterminowych praw jazdy wydawanych do 2015 roku?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że wymiana prawa jazdy nikogo nie ominie. Wszyscy kierowcy, którzy posiadają bezterminowe prawo jazdy wydane przed 2015 rokiem nie zostaną z jednym dokumentem do końca życia. W latach 2028 – 2033 będzie prowadzona obowiązkowa wymiana uprawnień do kierowania pojazdami. Nowe dokumenty prawa jazdy będą wydawane z maksymalnym okresem ważności, który będzie wynosił 15 lat. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here