Zestaw głośnomówiący w samochodzie

0
1629
Zestaw głośnomówiący w samochodzie 2
Zestaw głośnomówiący w samochodzie 2

Rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia samochodu ma negatywny wpływ na percepcję kierowcy. Telefon w ręku kierowcy może stanowić wielkie zagrożenie i przyczynia się do zaburzenia zdolności prawidłowego wykonywania manewrów w ruchu drogowym.

Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym – kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Taryfikator mandatów przewiduje nałożenie kary za niedostosowanie się do nakazu – mandat w wysokości 200 zł. oraz 5 punktów karnych.

Występują również sytuacje, w których korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu nie są traktowane jak wykroczenie. Kierowca nie otrzyma mandatu w momencie, kiedy jego auto nie jest w ruchu, a także jeśli w trakcie jazdy nie będzie trzymał urządzenia w ręce. Prawo zezwala korzystać ze specjalnie przystosowanych uchwytów i rozmawiać za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego.

Najważniejszym argumentem, który przemawia za używaniem zestawu głośnomówiącego jest przede wszystkim bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu. Zaopatrzenie się w dobry zestaw zwiększy nasz komfort i pozwoli na wygodne odbieranie i kończenie rozmów za pomocą funkcji głosowych. Dzięki takiemu zastosowaniu kierowcy nie będą musieli odrywać rąk od kierownicy.

W chwili obecnej na rynku znajdziemy wiele ofert z różnymi modelami zestawów głośnomówiących oraz słuchawkowych. Zainwestowanie w profesjonalny sprzęt jest niewiele droższe, a w niektórych przypadkach nawet tańsze niż mandat, który może zostać na nas nałożony za trzymanie telefonu w ręce podczas jazdy. Zdecydowana większość proponowanych zestawów pozwala na szybki i łatwy montaż – można go zastosować np. na kokpicie a także na osłonie przeciwsłonecznej kierowcy.

Aby zestaw głośnomówiący spełniał swoją funkcję musi być łatwy w obsłudze i nie może aż nazbyt angażować kierowcy, który prowadzi swój pojazd. Najpopularniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie zestawu z naszym telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki tej możliwości zestaw głośnomówiący z telefonem wymaga sparowania. Niestety bywa i tak, że w przypadku starszych modeli telefonów, które nie posiadają tego typu transmisji danych nie będzie to możliwe.

Bardzo ważnym parametrem podczas wyboru zestawu głośnomówiącego jest przede wszystkim to, jak będziemy słyszeli naszego rozmówcę oraz jak on będzie nas odbierał. Warto również zwrócić uwagę na takie możliwości, jak: redukowanie występujących szumów czy kontrolowanie głosem. W ofertach występują także modele z dużymi ekranami, ale są również mniejsze urządzenia. Wygląd powinien być drugorzędną sprawą natomiast większą uwagę powinniśmy skupić na jak najlepszej jakości działania danego urządzenia.

Możliwości bezpiecznego oraz legalnego rozmawiania przez telefon podczas prowadzenia pojazdu są bardzo duże. Zastosowanie zestawu głośnomówiącego znacznie ułatwia codzienne korzystanie z samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here