Odtwarzanie muzyki z telefonu w samochodzie

0
572
Odtwarzanie muzyki z telefonu w samochodzie
Odtwarzanie muzyki z telefonu w samochodzie

Wygląda na to, że małymi krokami następuje koniec pewnej ery i możliwe, że za jakiś czas nie będziemy mogli kupić płyt CD. Nie da się ukryć, że nośniki, na których przechowujemy swoją ulubioną muzykę cały czas ewoluują. W obecnych czasach źródłem muzyki w naszym samochodzie stają się urządzenia mobilne takie jak telefony komórkowe oraz tablety.

Jeżeli nasze auto nie należy do najmłodszych jednym z rozwiązań będzie wyprowadzenie kabla AUX z radia. Ten kabel umożliwia nam podłączenie telefonu i odtwarzanie muzyki bez zakłóceń a także bez konieczności ustawiania częstotliwości. Ten typ rozwiązania nie pozwala na sterowanie z poziomu samochodu – przyciskami zamieszczonymi na kierownicy czy z radia. W takiej sytuacji będziemy musieli odblokować telefon, co będzie wiązało się z odwróceniem naszej uwagi od drogi. Rozwiązaniem tego problemu będzie skorzystanie z montażu Modułu AUX in. To niewielkie urządzenie musimy podpiąć do gniazda zmieniarki CD. Dzięki temu jesteśmy w stanie odtworzyć muzykę z naszego telefonu i dokonać przełączenia jej za pośrednictwem guzików w radiu albo na kierowcy pojazdu.

Następnym urządzeniem dla osób posiadających nieco starsze modele aut będzie niedrogi sprzęt, który przydaje się w połączeniu telefonu z samochodem – mowa tutaj o transmiterze FM. Transmiter działa za pośrednictwem kabla USB albo Bluetooth. Smartfon należy podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo, dzięki temu mamy możliwość sterowania za pośrednictwem telefonu albo pilota. Niektóre transmitery posiadają wyświetlacz, wejście na kartę pamięci a także funkcje zestawu głośnomówiącego.

Kolejnym rozwiązaniem jest znacznie wygodniejsze odbieranie muzyki ze smartfona przez Bluetooth w samochodzie. W obecnych czasach większość wyprodukowanych aut może zostać zaopatrzona w system multimedialny z możliwością połączenia przez Bluetooth. Poza takimi funkcjami jak odbieranie połączeń głosowych i przeprowadzanie rozmów za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego system Bluetooth pozwala nam w prosty i wygodny sposób przesyłać bezprzewodowo naszą ulubioną muzykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here