Zimowy płyn do spryskiwacza szyb

0
302
Zimowy płyn do spryskiwacza szyb
Zimowy płyn do spryskiwacza szyb

Sezon jesienno – zimowy związany jest z odpowiednim przygotowaniem naszego pojazdu do występowania niskich temperatur powietrza, opadów atmosferycznych takich jak śnieg i deszcz, a także zalegającego na powierzchni drogi błota. Taka aura zdecydowanie nie sprzyja kierowcom. Aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i komfort podczas prowadzenia samochodu, warto w takiej sytuacji zastosować zimowy płyn do spryskiwaczy szyb.

W tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych znacznie trudniej jest zachować czystość szyb, a to jednocześnie przekłada się na utrudnienia w podróży. Zasadniczym zadaniem płynu do spryskiwacza jest usuwanie powstałych zanieczyszczeń z przedniej szyby. W trakcie okresu jesienno – zimowego płyn ten powinien posiadać odpowiedni skład, który zapewni nam zapobieganie jego zamarzaniu.

Bardzo istotną cechą dobrego płynu zimowego jest jego granica krzepnięcia w trakcie występowania niskich temperatur – im będzie ona niższa tym lepiej będziemy przygotowani na nadejście siarczystych mrozów. Zdecydowanie zalecamy wybieranie tych płynów, które mają temperaturę krzepnięcia do -20 stopni Celsjusza, a niektóre nawet do -30 stopni Celsjusza.

Efektywność takiego płynu jest uzależniona od ilości zastosowanego w nim alkoholu. Najczęściej w płynach do spryskiwaczy szyb stosuje się etanol, ale możemy również spotkać metanol, który jest trujący dla zdrowia, ponieważ w dużym stężeniu może podrażnić układ oddechowy oraz oczy. Płyny na bazie metanolu są także zdecydowanie tańsze i mają obniżoną temperaturę krzepnięcia. Dlatego wybierajmy takie płyny, które w swoim składzie posiadają jak najmniejszą ilość substancji szkodliwych. Wszystkie szczegółowe informacje na temat płynu znaleźć można na jego etykiecie, dlatego warto je czytać z uwagą.

Dobrej jakości płyn nie będzie również powodował przyspieszonego zużycia gumowych piór wycieraczek. Powinien także radzić sobie bardzo dobrze z usuwaniem brudu, soli, błota pośniegowego oraz innych osadów drogowych nie pozostawiając przy tym smug na szybie. Wybierając preparat do spryskiwaczy, który sprawdzi się w zimowych warunkach, powinniśmy zwrócić uwagę także na producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here